Despre Noi

Asociaţia pentru cultură şi educaţie europeană” este o organizaţie neguvernamentală, non-profit, apolitică şi independentă, înfiinţată în temeiul Ordonanţei Guvernului nr.26/2000 cu modificările şi completările ulterioare, având caracter educaţional, formativ, cultural, social şi desfăşurând activităţi de interes general sau comunitar.

Scopul asociaţiei este îmbunătăţirea continuă a calităţii vieţii şi a bunăstării generaţiilor prezente şi viitoare, printr-o abordare integrată între dezvoltarea educaţională, culturală, economică, protecţia mediului şi justiţie socială.

Asociaţia îşi propune realizarea următoarelor activităţi.docx (17050)

www.firme.info/asociatia-pentru-cultura-si-educatie-europeana-cui34289184/

Proiectul,,Sibiul și Marea Unire.Școala de Vară,,

Proiect inclus în Agenda Culturală 2017 a Municipiului Sibiu și a fost cofinanțat de Consiliul Local Sibiu și Primăria Municipiul Sibiu